Satelitarna Mapa Polski   Lokalizator Internetowy   Mapa Polski   Lokalizator Satelitarny   Współrzędne GPS   Mapa Satelitarna

 

 

 

 

 
KatalogSzukajNowościCiekawe miejscaEdycjaTu-JestemO nas


Kopalnia Soli w Wieliczce będzie na StreetView2013-05-15 23:15
Niedawno Goolgle uaktualniło zdjęcia StreetView niemal w całej Polsce. Poziomem nasycenia dorównaliśmy takim krajom jak np. Czechy, Słowacja, Węgry czy Hiszpania. Ciekawostką jest, że na dzień dzisiejszy w Niemczech StreetView nadal jest tylko w dużych miastach, a np.w Austrii czy Słowenii w ogóle nie ma zdjęć ulicy.
O kilku ciekawych miejscach Google Polska pochwaliło się na swoim blogu: Nowe zdjącia Street View z całej Polski
My dotarliśmy do jeszcze jednej ciekawej informacji. Jak podaje gazeta.pl: Zamki i Kopalnia w Wieliczce trafia do Google Street
Google zamierza fotografować wnętrze Kopalni Soli w Wieliczce oraz wnętrza zamku Książ i zamku w Kórniku.
Z zapowiedzi wynika że, nie będą to zdjęcia Google Art Project, lecz StreetView. W przypadku kopani to nawet zrozumiałe, bo najważniejsze są korytarze i piękne komory, a pojedynczych obiektów do fotografowania w wysokiej rozdzielczości nie ma zbyt wiele.
Jeśli to zwykłe StreetView to zastanawia jedna sprawa. Do tej pory myślałem, że pojazdy Googla robią zdjęcia i zapisują pozycje gps zrobionego zdjęcia. Pod ziemia gps raczej nie działa - chyba trzeba doczytać jak to robią :) czy mierzą przejechaną odległość od szybu? Nie wiem.
Fajnie, że dzięki StreetView zobaczymy na Goolge Maps w którym miejscu jest np. Komora Świętej Kingi. Stojąc na ulicy w Wieliczce będziemy mieli świadomość że 150 metrów pod ziemią chodzą ludzie. Do tej pory nie ma zbyt wielu map, które umożliwiały by taki rzut korytarzy kopalni na zwykłą mapę.
Filmy ze zdjęć StreetView2013-04-22 22:39
Wszyscy wiedzą że, usługa StreetView to mnóstwo zdjęć zrobionych w czasie jazdy samochodem (lub innym pojazdem)
A co by było gdybyśmy z danej trasy zebrali te zdjęcia i połączyli w film?

Eksperymentalny projekt internetowy hyperlapse teehan+lax umożliwia takie niekonwencjonalne wykorzystanie StreetView i stworzenie z poszczególnych zdjęć filmu poklatkowego.

Strona projektu: http://hyperlapse.tllabs.io/
Informacje o projekcie: http://www.teehanlax.com/labs/hyperlapse/
Kod źródłowy potrzebny do filmu: https://github.com/TeehanLax/Hyperlapse.js

Kolej Transsyberyjska na Google Maps i YouTube2013-04-22 20:35
Moskwa - Władywostok to trasa koleji Transsyberyjskiej.
Google wraz z kolejami rosyjskimi w 2011 roku stworzyło unikalny projekt polegający na sfilmowaniu całej trasy.
Kamera została ustawiona w jednym z wagonów, a gotowy film całej trasy pocięty na fragmenty około 10-20 minutowe i umieszczony na youtube.
Długość trasy to 9226 kilometrów. Niestety nie wiemy ile trwa cały film - oglądamy już trzeci dzień.

Strona projektu: http://www.google.ru/intl/ru/landing/transsib/en.html

Na ekranie jest obraz z kamery umieszczonej w wagonie, a pod ekranem dostępna jest mapa, na której przesuwa się punkt wskazujący aktualne miejsce pociągu. Po prawej stronie jest menu nawigacyjne umożliwiające wybór stacji, od której chcielibyśmy rozpocząć oglądanie filmu. Można też oddalić widok mapy i wybrać dowolny punkt z trasy pociągu ? film wystartuje od miejsca, które wybraliśmy. I najważniejsze, dźwięk monotonnego stukotu kół można zamienić włączając rosyjskie radio lub np. audiobook "Wojna i pokój" - panel po prawej stronie :)

Kolej Transsyberyjska. Trasa Moskwa Władywostok

Tajemnicze Drzwi2013-02-20 21:43
Jedna z brytyjskich firm sprzedających okna i drzwi wpadła na ciekawy pomysł reklamy swojejej działalności.
Safestyle stworzyła stronę pod tytułem: Tajemnicze drzwi.
Otwierając prezentowane na stronie drzwi kierujesz się losowo do różnych miejsc usługi StreetView.
Jedno klikniecie przenosi Cię za każdym razem w inny zakątek Świata. Na co trafisz? Czy będzie to kopalnia, czy rafa koralowa,
czy widok z górskiej kolejki?

Zobacz stronę: Tajemnicze Drzwi StreetView

StreetView - Tajemnicze Drzwi


StreetView - Tajemnicze Drzwi


StreetView - Tajemnicze Drzwi

Google Data Center od środka.2012-10-18 17:44
Dzisiaj Google zaprezentowało w Internecie zdjęcia swoich serwerowni nazywanych w dzisiejszych czasach Data Center :). Informacje znaleźliśmy na oficjalnym polskim blogu Google. Miejsca dotychczas raczej utrzymywane w tajemnicy, a dostęp do infrastruktury posiada niewielka ilość pracowników firmy. Fotografie artystyczne wykonane przez Connie Zhou zobaczyć można na stronie Tam gdzie mieszka internet . Zdjęcia piękne i ciekawe. Zwracają uwagę np. kolorowe rury mające ułatwiać rozeznanie, wrażenie też robi ogrom niektórych hal .

W artykule - wywiadzie http://www.wired.com dziennikarz Wired Steven Levy podaje więcej informacji na temat ludzi i zasad panujących w Google.

Odnajdujemy np. informację: Data centers consume up to 1.5 percent of all the world s electricity. Nie wiemy czy nie przesadzone, ale Google często podkreślało, że zasilanie jest znaczącym kosztem. Z drugiej strony zawsze deklarowało, że chcą zwiększać wykorzystanie prądu ze źródeł energii odnawialnych. Szkoda, że na zdjęciach raczej słabo widać to zaangażowanie. Przy Data Center w Finlandii widzimy jeden wiatrak a po drugiej stronie duży komin :)

John Rafman - kolekcja zdjęć Street View2012-09-29 22:25
W Internecie znajduje się wiele stron które prezentują ciekawe miejsca Google Maps lub zdjęcia Street View. Jednak kolekcja jaką prezentuje na swojej stronie artysta John Rafman przebija wszystko :)
Zazwyczaj oglądanie zdjęć StreetView kończymy na swojej okolicy, ewentualnie oglądamy dobrze znane atrakcje turystyczne. Strona Johna to fotoplastikon, możemy zobaczyć różnorodność Świata patrząc na kolejne obrazy. Następują po sobie: piękne widoki, zdjęcia z nieprzewidzianych zdarzeń (wypadki) lub codzienne życie ludzi. Kryterium wyboru jest chyba tylko jedno - zdjęcie musi być ciekawe. Usługa StreetView jest już dobrze znana na całym Świecie, a wieść o pojawieniu się na ulicach samochodu z kamerami na dachu szybko się rozchodzi. Dzięki temu wiele osób jest przygotowanych na Google, a wiadomo, pomysłowość ludzka nie ma granic.

Zdjęcia można zobaczyć na stronie http://9-eyes.com/
Strona domowa artysty dostępna jest pod adresem: http://jonrafman.com/

StreetView - człowiek z pistoletem w rękuStreetView - Tygrys na ulicyStreetView - akordeonistaStreetView - Wypadek samochodowy

Google Maps inspiracją dla artystów.2012-09-29 22:25
Artystka Jenny Odell stworzyła serie obrazów satellite colections. Wykorzystała do tego celu Google Maps. Wycinając wybrane fragmenty i układając je obok siebie uzyskała bardzo interesujące kompozycje. Na każdym obrazie widać dużą różnorodność kształtu jak i kolorystyki w obiektach które teoretycznie powinny być bardzo podobne do siebie. Z własnego doświadczenia wiemy, że nie tak łatwo znaleźć na mapie 144 puste parkingi, albo wszystkie boiska do gry w kosza na Manhatanie. Pani Odell musiała poświęcić wiele czasu w stworzenie każdego z tych dzieł.

Na dzień dzisiejszy w satellite colections możemy podziwiać takie obrazy jak:
97 Nuclear Cooling Towers
104 Airplanes

104 Airplanes


10 Waterslide Configurations
120 Stadiums
77 Waste and Salt Ponds
39 Landfills
125 Swimming Pools

Jenny Odell - 125 Swimming Pools


Every Basketball Court in Manhattan
1,378 Grain Silos, Water Towers, and Other Cylindrical-Industrial Buildings
144 Empty Parking Lots
195 Yachts, Barges, Cargo Lines, Tankers and Other Ships

Jenny Odell - 195 Yachts, Barges, Cargo Lines, Tankers and Other Ships


Every Baseball Diamond in Manhattan
An Overpass in Iowa, Repeated
81 Miles of the Great Salt Lake (each square representes exactly one mile)

A w kolekcji Signs of Life
202 Billboard Structures:
153 Signs for Shopping Centers and Entertainment Complexes
295 Roadside Signs

Strona Jenny Odell zawiera też bardzo interesujący projekt Re-enactments. Artystka wybrała i odszukała kilka miejsc sfotografowanych przez kamery Street View, na których widoczni są ludzie.. Następnie sfotografowała samą siebie naśladując pozę osoby ze Street View. Oglądając zdjęcia dochodzimy do wniosku, że świat na szczęście zmienia się szybciej niż Google go fotografuje :)
Nowa wyszukiwarka fullinfo.pl2012-09-06 17:06
Wrzesień 2012 - duże zmiany na naszych stronach.
- Wprowadziliśmy nowy graficzny wygląd paska nawigacyjnego.
- Pole wyszukiwania umieściliśmy na wszystkich stronach w pasku.
- Uruchomiliśmy nowy silnik wyszukiwarki posiadający dużo większe możliwości niż nasza poprzednia wyszukiwarka. Mechanizm jest nadal w fazie beta, ale bez przerwy pracujemy nad rozwojem i poprawą trafności zwracanych wyników. Jak używać nowych funkcjonalności wyszukiwarki możesz przeczytać na tej stronie.
Silverstone - Tor Formuły 1 na StreetView2012-08-09 08:47
W kwietniu 2012 Google wybrało się na tor Silverstone.
Efekt widoczny w usłudze StreetView można zobaczyć np. na naszej wizytówce toru tutaj

Google filmowało Tor wraz z trzema innymi samochodami - biorąc udział w zaaranżowanym wyścigu :) Nie podano czasu okrążenia, ale rekord toru ustanowiony przez Fernando Alonso prawdopodobnie nie został pobity.

Mapy Google mogą być piękne.2012-04-12 22:16
Wszystkim którzy lubią oglądać Świat przez Google Maps chcielibyśmy polecić serwis www.stratocam.com
Strona prezentuje najpiękniejsze wizualnie mapy Google. Wyświetlane są na całym okienku przeglądarki, dzięki temu mamy wrażenie że, oglądamy raczej piękne obrazy niż zwykłe mapy. Na każdy obraz można zagłosować, więc te najładniejsze prezentowane są w pierwszej kolejności.
Podoba nam się piękno i prostota pomysłu tej strony - naprawdę warto zobaczyć.

Poniżej link przedstawiający północ Rosji

RosjaWodospad w Zimbabwe

Wodospad w ZimbabweCzasami na wielkich połaciach mapy można znaleźć znienacka wstawione fragmenty w dużej rozdzielczości. Tak jest w tym przypadku. Na mapach Tanzanii, Google umieściło zdjęcia hipopotamów.

HipopotamyBangladesh

Bangladesz

Kontakt do fullinfo.pl - Satelitarna Mapa Polski i Lokalizator Internetowy
 Ciekawostki o Google Maps, StreetView i fullinfo  Polityka prywatności

Kraków

Warszawa

Gdańsk

Poznań

Wrocław

Gdynia

Bydgoszcz

Toruń

Gliwice

Wieliczka

Łódź