Satelitarna Mapa Polski   Lokalizator Internetowy   Mapa Polski   Lokalizator Satelitarny   Współrzędne GPS   Mapa Satelitarna

 

 

 

 

 
KatalogSzukajNowościCiekawe miejscaEdycjaTu-JestemO nas


Polska i Google Street View.2010-11-15 22:07
Usługa Google Street View to zdjęcia ulic robione z jadącego samochodu. Odpowiednie oprogramowanie łączy zdjęcia (ustawia we właściwej kolejności) oraz zamazuje na nich twarze ludzi i numery rejestracyjne samochodów. Masowe udostępnienie zdjęć w połączeniu z mapami Google daje możliwość oglądania ulic z perspektywy jazdy samochodem. Street View w wielu krajach dostępna jest od dawna np w USA lub Francji a, w niektórych została znacznie ograniczona prawem jak np w Kanadzie lub w Niemczech. Już ponad rok temu na naszych stronach pisaliśmy że, wkrótce Google udostępni w Polsce usługę Street View. Najpierw miały pojawić się zdjęcia z ulic Krakowa i Warszawy. Widywano w tych miastach samochody Google z kamerami.
Jednak mimo zapowiedzi - Street View z naszego Kraju nie pojawiło się. Trochę światła na tę sprawę rzuca artykuł w serwisie GoogleGuru. Z krótkiego artykułu wynika że, usługi typu Street View będą w Polsce niedozwolone, trzeba tylko znaleźć odpowiedni paragraf. Nam pozostaje oglądanie zdjęć np. z ulic Paryża.
Kontakt do fullinfo.pl - Satelitarna Mapa Polski i Lokalizator Internetowy
 Ciekawostki o Google Maps, StreetView i fullinfo  Polityka prywatności

Kraków

Warszawa

Gdańsk

Poznań

Wrocław

Gdynia

Bydgoszcz

Toruń

Gliwice

Wieliczka

Łódź