Satelitarna Mapa Polski   Lokalizator Internetowy   Mapa Polski   Lokalizator Satelitarny   Współrzędne GPS   Mapa Satelitarna

 

 

 

 

 
KatalogSzukajNowościCiekawe miejscaEdycjaTu-JestemO nas


Kopalnia Soli w Wieliczce będzie na StreetView2013-05-15 23:15
Niedawno Goolgle uaktualniło zdjęcia StreetView niemal w całej Polsce. Poziomem nasycenia dorównaliśmy takim krajom jak np. Czechy, Słowacja, Węgry czy Hiszpania. Ciekawostką jest, że na dzień dzisiejszy w Niemczech StreetView nadal jest tylko w dużych miastach, a np.w Austrii czy Słowenii w ogóle nie ma zdjęć ulicy.
O kilku ciekawych miejscach Google Polska pochwaliło się na swoim blogu: Nowe zdjącia Street View z całej Polski
My dotarliśmy do jeszcze jednej ciekawej informacji. Jak podaje gazeta.pl: Zamki i Kopalnia w Wieliczce trafia do Google Street
Google zamierza fotografować wnętrze Kopalni Soli w Wieliczce oraz wnętrza zamku Książ i zamku w Kórniku.
Z zapowiedzi wynika że, nie będą to zdjęcia Google Art Project, lecz StreetView. W przypadku kopani to nawet zrozumiałe, bo najważniejsze są korytarze i piękne komory, a pojedynczych obiektów do fotografowania w wysokiej rozdzielczości nie ma zbyt wiele.
Jeśli to zwykłe StreetView to zastanawia jedna sprawa. Do tej pory myślałem, że pojazdy Googla robią zdjęcia i zapisują pozycje gps zrobionego zdjęcia. Pod ziemia gps raczej nie działa - chyba trzeba doczytać jak to robią :) czy mierzą przejechaną odległość od szybu? Nie wiem.
Fajnie, że dzięki StreetView zobaczymy na Goolge Maps w którym miejscu jest np. Komora Świętej Kingi. Stojąc na ulicy w Wieliczce będziemy mieli świadomość że 150 metrów pod ziemią chodzą ludzie. Do tej pory nie ma zbyt wielu map, które umożliwiały by taki rzut korytarzy kopalni na zwykłą mapę.
Kontakt do fullinfo.pl - Satelitarna Mapa Polski i Lokalizator Internetowy
 Ciekawostki o Google Maps, StreetView i fullinfo  Polityka prywatności

Kraków

Warszawa

Gdańsk

Poznań

Wrocław

Gdynia

Bydgoszcz

Toruń

Gliwice

Wieliczka

Łódź