Satelitarna Mapa Polski   Lokalizator Internetowy   Mapa Polski   Lokalizator Satelitarny   Współrzędne GPS   Mapa Satelitarna

 

 

 

 

 
KatalogSzukajNowościCiekawe miejscaEdycjaTu-JestemO nas


Google Data Center od środka.2012-10-18 17:44
Dzisiaj Google zaprezentowało w Internecie zdjęcia swoich serwerowni nazywanych w dzisiejszych czasach Data Center :). Informacje znaleźliśmy na oficjalnym polskim blogu Google. Miejsca dotychczas raczej utrzymywane w tajemnicy, a dostęp do infrastruktury posiada niewielka ilość pracowników firmy. Fotografie artystyczne wykonane przez Connie Zhou zobaczyć można na stronie Tam gdzie mieszka internet . Zdjęcia piękne i ciekawe. Zwracają uwagę np. kolorowe rury mające ułatwiać rozeznanie, wrażenie też robi ogrom niektórych hal .

W artykule - wywiadzie http://www.wired.com dziennikarz Wired Steven Levy podaje więcej informacji na temat ludzi i zasad panujących w Google.

Odnajdujemy np. informację: Data centers consume up to 1.5 percent of all the world s electricity. Nie wiemy czy nie przesadzone, ale Google często podkreślało, że zasilanie jest znaczącym kosztem. Z drugiej strony zawsze deklarowało, że chcą zwiększać wykorzystanie prądu ze źródeł energii odnawialnych. Szkoda, że na zdjęciach raczej słabo widać to zaangażowanie. Przy Data Center w Finlandii widzimy jeden wiatrak a po drugiej stronie duży komin :)

Kontakt do fullinfo.pl - Satelitarna Mapa Polski i Lokalizator Internetowy
 Ciekawostki o Google Maps, StreetView i fullinfo  Polityka prywatności

Kraków

Warszawa

Gdańsk

Poznań

Wrocław

Gdynia

Bydgoszcz

Toruń

Gliwice

Wieliczka

Łódź